TENERIFE  – Islas Canarias

…. po třetí návštěvě Tenerife jsem se rozhodnul si udělat pár poznámek do blogu. Tento příspěvek bude tak trochu neverendindg story …. budu sem postupně přidávat postřehy z ostrova, tak jak budou přicházet …
Mimochodem jestli pak víte, od kud vzniknul název Kanárské ostrovy? … žádní kanárci, nýbrž z latinského slova canis – pes … protože tyto ostrovy byly podle legendy hlídány obrovskými psy.

Tenerife je jeden ze 7 kanárských ostrovů, pričemž ty nejznámnější jsou bezesporu Fuenteventura, Grand Canaria, Lanzarote a Tenerife.

Proč jsem si vybral a oblíbil Tenerife a co se za tím skrývá za náhody?

  • někde v roce 2016 jsem se rozhodnu, že si splním jeden z mých snů a to je naučit se nějaký vodně větrný sport. V podstatě jsem měl výběr KITE nebo WINDSURFING. Na základě dostupných informací a rad známých i neznámých lidí, jsem se pod tíhou argumentů rozhodnul pro nkateboarding ( jednodušší na naučení, méně harampádí, skladnější, potřeba menších větrů atd.)
  • ok, rozhodnuto, jdu do katu. Opět nastává sběr informací ( kde, kdy, s kým se nejlépe naučit ). Na doporučení nodjíždím na Rujánu, kde se setkávám s týpkem na doporučení … fajn pohodovej chlapík, večer dáme německýho lahváče a domlouváme se na další ráno, že má fajn foukat. Ráno jdeme na vodu, a to fajn foukat znamenalo cca 20 m/s. Nebudu zde popisovat jak jsem se máchal v Baltu atd., ale výsledek byl zlomená žebra a další pobyt na růžovejch tabletách. Prostě mě to neoslovilo, možná i pro trochu punkový přístup mého kite guru.
  • takže pon doléčení šrámů nz Baltu přemýšlím co dál … jsou dvě možnosti, buď se na větrno vodní sporty vykašlat, nebu zkusit windsurfing. Za B je správně.
  • a teď se dostáváme k samotné npodstatě příspěvku proč padla volba na Tenerife.
  • jelikož jsem osoba velmi netrpělivá a druhý pokus v podobě windsurfingu se odehrával na podzim, tak za pomocí přítele google  jsem se dozvěděl, že ideální podmínky pro zimní výuku ws jsou na Kanárech, resp. ostrově Tenerife. Mr. Google mi doporučil Tomáše Parýzka a jeho www.tenerifesurf.cz      … a tím to vše na Tenerife začalo